Wyślij zapytanie

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Blog

9 sierpnia 2020

Urządzanie sypialni w Twoim guście

Doskonale wiesz, że przytulna sypialnia to gwarancja spokojnego snu, który zapewnia odpowiednią dawkę energii na kolejny dzień. Szukasz więc wskazówek, dzięki którym urządzisz sypialnię w Twoim guście, ale obawiasz się ostatecznego efektu wizualnego. Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, dzięki którym przytulna sypialnia stanie się rzeczywistością, bez konieczności zatrudniania całego zespołu projektantów wnętrz. 

10 sierpnia 2020

Jak znaleźć mieszkanie do kupienia w Poznaniu

Zamiast zastanawiać się, gdzie szukać mieszkania w Poznaniu, lepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, czym charakteryzuje się idealne mieszkanie – dzięki temu ograniczysz liczbę nieruchomości do tych, które rzeczywiście są warte Twojej uwagi. Podpowiadamy więc, jak podjąć najlepszą decyzję, przeglądając liczne ogłoszenia z lokalami na sprzedaż oraz które kryteria należy potraktować priorytetowo. 

14 sierpnia 2020

Najważniejsze zalety zakupu mieszkania od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera budzi liczne kontrowersje – z jednej strony kusi nowością wprost z perfekcyjnie opracowanych folderów, z drugiej zaś wywołuje wątpliwości związane z potencjalnymi kosztami i wiarygodnością samego dewelopera. Przekonaj się, dlaczego warto inwestować w nieruchomości z rynku pierwotnego oraz jak kluczowy jest wybór odpowiedniej firmy przy zakupie własnego lokalu. 

17 lipca 2020

Piątkowo - co powinieneś wiedzieć?

Piątkowo to dzielnica Poznania, powstała ponad 40 lat temu na terenach wsi Piątkowo. W jej skład wchodzą osiedla mieszkaniowe, które powstawały od lat 70 XX wieku, m.in. Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Jana III Sobieskiego, Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka czy Zygmunta Starego. Dzielnica jest też terenem, który dość dynamicznie się rozwija - warto wspomnieć o zrealizowanych w ostatnich latach inwestycjach przy ulicy Mateckiego, Stróżyńskiego, Jaroczyńskiego, Braillea czy tych realizowanych aktualnie - np. przy skrzyżowaniu ulic Lechickiej i Wojciechowskiego. Doskonała lokalizacja, tereny zielone, bogata infrastruktura miejska, świetna komunikacja z centrum, dostęp do licznych placówek medycznych, oświatowych, kulturalnych - to wszystko sprawia, że Piątkowo jest dzielnicą, w której naprawdę dobrze się żyje!

15 lipca 2020

Oddzielna kuchnia czy aneks - zależy od Ciebie

Nie istnieje oczywista odpowiedź, które rozwiązanie jest lepsze - aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia. Choć mówi się, że kuchnia stanowi serce domu, nikt nigdy nie powiedział, gdzie to serce powinno się znajdować, dlatego trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest ważne dla mnie i mojej rodziny. Każde rozwiązanie posiada zalety i wady, które warto mieć na uwadze, podejmując ostateczną decyzję, dlatego w dzisiejszym artykule pomagamy uporać się z dylematem - aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia?

17 czerwca 2020

Czy warto kupić mieszkanie na wynajem?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba właścicieli nieruchomości w Polsce wzrosła aż o jedną piątą. Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem, biorąc pod uwagę te dane? Szybki przegląd Internetu sugeruje, że to najlepsza inwestycja kapitału, jaką możesz dokonać, w dodatku przynosząca szybkie zyski. Jest to nie tylko mylące, ale i przesłania złożoność tematu. Przekonaj się, czy rzeczywiście warto kupić mieszkanie pod wynajem i na co warto zwrócić uwagę, zanim zaczniesz inwestować. 

15 czerwca 2020

Dlaczego warto zamieszkać na Piątkowie?

Piątkowo, dotychczas uznawane za sypialnię Poznania, to niepozorna dzielnica, która oferuje mieszkania w doskonałej lokalizacji. Komfort życia codziennego jest dla wielu osób priorytetem, z którego nie chcą rezygnować, dlatego wybór odpowiedniego miejsca zamieszkania ma naprawdę duże znaczenie. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę i przekonaj się, dlaczego warto szukać mieszkania na Piątkowie

13 czerwca 2020

Gwarancja i rękojmia przy zakupie nowego mieszkania

Gwarancja dewelopera często mylona jest z rękojmią, a są to dwa pojęcia, które warto rozróżniać, kupując mieszkanie. Usterki mogą być większe lub mniejsze, ale są nieuniknione - dotyczy to także nowego budynku. Jednak zgodnie z kodeksem cywilnym masz prawo oczekiwać od dewelopera naprawy wad fizycznych nieruchomości lub zażądać zwrotu równowartości w formie pieniężnej. Wyjaśniamy, na czym polega gwarancja dewelopera oraz czym różni się od rękojmi

11 czerwca 2020

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

To, ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim zależy od wielu czynników, w tym od Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Warto do tematu podejść zdroworozsądkowo i z wyprzedzeniem zaplanować najważniejsze wydatki. Odpowiednio oszacowany koszt wykończenia mieszkania pomoże również poradzić sobie z mniej spodziewanymi opłatami. Na początek warto zdecydować, czy większość prac wykonasz samodzielnie, czy jednak zatrudnisz profesjonalną ekipę. Co dalej? 

10 czerwca 2020

Jak się przeprowadzić - porady na zmianę mieszkania

Poszukiwanie i zakup nowego mieszkania to wyzwanie samo w sobie, ale jak się przeprowadzić i nie zwariować? Choć zmiana miejsca zamieszkania wydaje się czymś ekscytującym, organizacja przeprowadzki może nieco przytłoczyć. Dotyczy to szczególnie tych osób, które latami gromadziły ważne rzeczy i przedmioty, które zawsze było szkoda wyrzucić. Wiemy, co oznacza pakowanie, dlatego podpowiadamy jak się przeprowadzić sprawnie i bez zbędnych konfliktów. Oczywiście nie obiecujemy gruszek na wierzbie, ale mamy nadzieję, że kilka praktycznych porad nieco ułatwi zadanie.

9 czerwca 2020

Kupno mieszkania od dewelopera - krok po kroku

Chcesz wiedzieć, jak wygląda kupno mieszkania krok po kroku? Przygotowaliśmy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci bezproblemowo przejść przez proces zakupu nieruchomości. Dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni lokal oraz dlaczego ważne jest sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Zdobyta wiedza sprawi, że kupno mieszkania z pewnością będzie mniej stresujące oraz zabezpieczy Cię przed potencjalnymi problemami. 

8 czerwca 2020

Mieszkania dla par na Piątkowie w Poznaniu

Jak dobrze wybrać pierwsze mieszkanie dla pary? Kluczowa jest lokalizacja dobrze skomunikowana z centrum miasta. W ramach inwestycji ST_ART Piątkowo w Poznaniu oferujemy mieszkania dla par o podwyższonym standardzie. To doskonały wybór dla osób, które prowadzą bujne życie towarzyskie, cenią uroki życia w mieście, ale jednocześnie nie chcą mieszkać w ścisłym centrum. Na Piątkowie dostępne są mieszkania dla par w stanie deweloperskim oraz z możliwością wykończenia pod klucz