Z dowozem, na wynos, czy na miejscu? Gastronomiczna oferta Piątkowa nieustannie się rozrasta
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Z dowozem, na wynos, czy na miejscu? Gastronomiczna oferta Piątkowa nieustannie się rozrasta

Bez względu na umiejętności kulinarne, każdy czasem ma ochotę zamówić gotowe jedzenie. Oferta gastronomiczna Poznania jest bogata i choć duża część lokali znajduje się w centrum, w wielu można złożyć zamówienie z dowozem, co stało się jeszcze łatwiejsze dzięki takim portalom jak pyszne.pl czy glodny.pl, gdzie potrzeba tylko paru kliknięć, żeby zapewnić sobie niemal dowolne kulinarne doznania.

Jedzenie z dowozem – niech centrum przyjedzie do Ciebie


O tym, że Piątkowo jest świetnie skomunikowane z centrum, nie trzeba nikogo przekonywać, aczkolwiek może być to mniej oczywiste w kontekście zamawiania jedzenia z dowozem. Wystarczy jednak sprawdzić wspomniane strony internetowe, żeby zorientować się, że problemem nie jest znalezienie restauracji, która dostarczy frykasy pod same drzwi, lecz raczej dokonanie wyboru wśród morza dostępnych opcji. Portale pyszne.pl i glodny.pl pokazują listę ponad 120 lokali gastronomicznych, które mają ST_ART Piątkowo w zasięgu dostawy. Wśród nich najwięcej jest takich, które serwują kuchnię włoską i polską, ale znajdziemy też burgerownie, sushi oraz smaki Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Śródziemnomorskie czy azjatyckie aromaty konsumowane w wygodnych, domowych warunkach będą smakowały wyśmienicie. 

Jedzenie na wynos – złap obiad lub kolację po drodze do domu


Nie trzeba jednak czekać na dowóz z innej dzielnicy, ponieważ na samym Piątkowie znajdują się lokale oferujące posiłki na wynos. Wystarczy zatem wstąpić do któregoś z nich po drodze, dokonać wyboru i spokojnie zabrać zamówienie do domu, by tam od razu móc cieszyć się gotowym jedzeniem. Na osiedlach Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego łatwo znaleźć miejsce, gdzie można zamówić na wynos pizzę, obiady domowe, burgery czy azjatyckie pierożki. Zaletą odbioru osobistego jest to, że można rzucić okiem na wystrój danej miejscówki i rozważyć, czy przy następnej okazji nie zjeść dla odmiany na miejscu lub czy nie wybrać się tam ze znajomymi. Bliskość smakowitych miejsc pozwala w każdej chwili spełnić swoje zachcianki lub podać smaczną kolację, gdy niespodziewani goście pojawią się w domu. 

Jedzenie na miejscu – nieodległa przyszłość


Sytuacja pandemiczna nie pozostaje bez wpływu na branżę gastronomiczną, jednak lokale o ustabilizowanej pozycji, mające już stałą klientelę, radzą sobie właśnie poprzez serwowanie jedzenia na wynos i rozszerzenie oferty o dowóz (w przypadku tych, które nie miały takiej opcji wcześniej). Obecne okoliczności, choć niewątpliwie uciążliwe w różnych aspektach życia, nie będą jednak trwać wiecznie, zatem można śmiało założyć, że niedługo wyjście do restauracji lub kawiarni znów będzie codziennością. Co więcej, Piątkowo to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, więc pojawienie się nowych lokali gastronomicznych to tylko kwestia czasu i to właśnie m.in. mieszkańcy ST_ART Piątkowo będą mieli okazję odkrywać te nowinki zanim jeszcze ich popularność wzrośnie i staną się kultowe. Każdy z nas ma swój ulubiony sklep spożywczy czy drogerię. Nie inaczej jest w przypadku restauracji. Obecność takich miejsc tuż przy domu sprawia, że żyje się nam jeszcze wygodniej. 

Podsumowując, nie trzeba obawiać się, że na Piątkowie jedynym remedium na głód jest fast food (choć i tu wybór jest duży i można sobie pofolgować). Opcji jest w bród, zarówno jeśli chodzi o zamawianie jedzenia prosto do domu, jak i odbiór osobisty. Niebawem będzie można zacząć rozglądać się także za nowo otwartymi lokalami i testować ich potencjał. Jedno jest pewne – na Piątkowie tymczasowo pusta lodówka nie wiąże się z żadnym kryzysem, a wręcz przeciwnie, stanowi pretekst do odkrywania nowych smaków i egzotycznych aromatów, pozwalając na kulinarne podróże bez konieczności wstawania z ulubionego fotela.