Najważniejsze zalety zakupu mieszkania od dewelopera
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Najważniejsze zalety zakupu mieszkania od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera budzi liczne kontrowersje – z jednej strony kusi nowością wprost z perfekcyjnie opracowanych folderów, z drugiej zaś wywołuje wątpliwości związane z potencjalnymi kosztami i wiarygodnością samego dewelopera. Przekonaj się, dlaczego warto inwestować w nieruchomości z rynku pierwotnego oraz jak kluczowy jest wybór odpowiedniej firmy przy zakupie własnego lokalu. 

Nowe mieszkanie

Dziesięć zalet mieszkania od dewelopera

Zalety mieszkania od dewelopera mają znaczenie o tyle, o ile wybierzesz profesjonalną firmę, która stawia na uczciwą współpracę z klientami. Wiarygodny deweloper na Piątkowie będzie tworzył umowy przyjazne dla osób kupujących nieruchomości oraz solidnie podchodził do realizacji każdego projektu. Jakie zatem korzyści oznacza mieszkanie od dobrego i solidnego dewelopera?

  1. Ułatwiony dostęp do kredytu hipotecznego – osoby szukające mieszkania z rynku pierwotnego, mają większą szansę na otrzymanie kredytu na dobrych warunkach niż w przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego, co ułatwia pokrycie kosztów transakcji. 
  2. Mieszkanie od dewelopera dostosowane do potrzeb – oczywiście Twoich. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się argumentów przemawiających na korzyść lokali z rynku pierwotnego. Możesz ingerować w ustawienie ścian działowych jeszcze na etapie budowy i masz w tym praktycznie pełną dowolność. W przypadku rynku wtórnego takie zmiany wiążą się z kosztownymi wyburzeniami i budową ścian na nowo.
  3. Możliwość zgłaszania usterek – okres rękojmi wynosi pięć lat i przez ten czas deweloper prawnie jest zobowiązany do usunięcia wszelkich wad, które nie są wynikiem nieprawidłowej eksploatacji mieszkania na Piątkowie.  
  4. Pewne miejsca parkingowe – większość mieszkańców dużych miast porusza się samochodem, dlatego nowe mieszkania od dewelopera zwykle wyposażone są w hale garażowe lub naziemne parkingi. 
  5. Części wspólne nieruchomości stworzone z myślą o komforcie mieszkańców – deweloperzy dokładają wszelkich starań, by stworzyć przestrzeń przyjazną dla swoich klientów..
  6. Dobór działek przeznaczonych na nowe inwestycje w obrębie starych osiedli lub w ich bliskim sąsiedztwie, dzięki czemu możesz korzystać z dobrze funkcjonującej infrastruktury, jednocześnie mieszkając w nowym lokalu.
  7. Bogata oferta kulturalna i gastronomiczna – dzisiaj praktycznie na każdym osiedlu w większym mieście znajdują się restauracje i bary, a kupując mieszkanie w lokalizacji dobrze skomunikowanej z centrum, nie musisz się martwić o brak rozrywki. 
  8. Historyczna lokalizacja – w tym przypadku nie ma oczywiście reguły, ale rynek pierwotny jest na tyle rozwinięty, że pojawiają się inwestycje w atrakcyjnych historycznie częściach miasta.  
  9. Możliwość zakupienia mieszkania pod klucz, co jest nie tylko rozwiązaniem opłacalnym finansowo, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, bez narażania się na dodatkowy stres.
  10. Współpraca z wiarygodnym deweloperem oznacza przejrzyste zasady transakcji

Wady mieszkań z rynku wtórnego

Nadal zastanawiasz się, co rozsądniej wybrać – mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego? Nabywając nieruchomość z drugiej ręki musisz liczyć się z koniecznością opłaty podatku od czynności cywilnoprawnych oraz prowizji dla pośrednika z agencji obrotu nieruchomościami. Dużym problemem może okazać się remont mieszkania, które używane przez wiele lat często wymaga gruntownych zmian. Łączy się to również z wyższymi kosztami utrzymania niż w przypadku lokali z rynku pierwotnego, co wynika ze starszych technologii stosowanych w budownictwie. 

Nowe mieszkania od dewelopera w miejskim stylu

Jeżeli szukasz nowego mieszkania od dewelopera, które łączy w sobie nowoczesność i zalety charakterystyczne dla starszych osiedli, poznaj inwestycję ST_ART Piątkowo. Świetnie skomunikowana z centrum Poznania, została zaprojektowana z myślą o tych osobach, które cenią życie w mieście.