Jak znaleźć mieszkanie do kupienia w Poznaniu
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Jak znaleźć mieszkanie do kupienia w Poznaniu

Zamiast zastanawiać się, gdzie szukać mieszkania w Poznaniu, lepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, czym charakteryzuje się idealne mieszkanie – dzięki temu ograniczysz liczbę nieruchomości do tych, które rzeczywiście są warte Twojej uwagi. Podpowiadamy więc, jak podjąć najlepszą decyzję, przeglądając liczne ogłoszenia z lokalami na sprzedaż oraz które kryteria należy potraktować priorytetowo. 

Mieszkanie

Idealne mieszkanie – czym się kierować przy wyborze?

Odpowiedź na pytanie, gdzie szukać mieszkania w Poznaniu, należy zacząć od ukierunkowania się na jeden z rynków – wtórny lub pierwotny. Ten pierwszy pozwala co prawda negocjować cenę, a nieruchomości z drugiej ręki zwykle są w atrakcyjnych lokalizacjach, ale równie często wymagają gruntownego remontu. Natomiast nowe mieszkanie można samodzielnie urządzić i zwykle koszty jego eksploatacji są niższe. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?  

  1. Powierzchnia – w tym przypadku zasada jest prosta: im większy metraż lokalu, tym wyższa cena nieruchomości. Z tego względu lepiej skupić się na wyborze funkcjonalnego układu mieszkania, bez wąskich korytarzy, przechodnich pokoi i nieustawnych pomieszczeń. Dobrym przykładem funkcjonalności i ergonomii są nasze mieszkania na Piątkowie.
  2. Lokalizacja – zastanawiając się, gdzie szukać mieszkania do kupienia, tak naprawdę podejmujesz decyzję o tym, gdzie chcesz zamieszkać na stałe (przynajmniej przez jakiś czas), dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej dzielnicy w Poznaniu. Warto postawić na lokalizację dobrze skomunikowaną z centrum miasta. Nie bez znaczenia jest również zapoznanie się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu dowiesz się, jakie inwestycje będą realizowane w pobliżu Twojego idealnego mieszkania.
  3. Typ mieszkania – odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz mieszkać w bloku, kamienicy, czy jednak w domku jednorodzinnym. Zastanów się, czy idealne mieszkanie ma aneks kuchenny czy osobną kuchnię. Pamiętaj, że choć kamienica zachwyca zabytkowym pięknem, na co dzień może przysporzyć więcej problemów niż radości – chociażby w postaci wysokich rachunków za ogrzewanie.

Gdzie szukać mieszkania w Poznaniu – pozostałe kryteria wyboru

Wiesz już, gdzie szukać mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, interesuje Cię określona dzielnica, ale co dalej? Liczba pokoi ma kluczowe znaczenie. Twoje potrzeby zmieniają się w zależności od tego, ile na co dzień spędzasz czasu w mieszkaniu, czy zamierzasz założyć rodzinę lub masz dwójkę dzieci. Warto również zwrócić uwagę na to, jak rozwinięta jest infrastruktura w okolicy – jakie placówki edukacyjne znajdują się w pobliżu, czy będziesz mieć swobodny dostęp do rozrywki i usług takich jak przychodnie czy sklepy. Sprawdź także, jakie udogodnienia oferuje przyszłym mieszkańcom deweloper na Piątkowie. Ostatnią kwestią, którą należy mieć w pamięci jest transport – odpowiedz sobie na pytania, jak długo będziesz dojeżdżać do pracy oraz czy w sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. Jeśli podejdziesz poważnie do odpowiedzi na te wszystkie pytania, z pewnością wybierzesz mieszkanie świetnie dopasowane do Twoich potrzeb.