Dlaczego warto zamieszkać na Piątkowie?
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Dlaczego warto zamieszkać na Piątkowie?

Piątkowo, dotychczas uznawane za sypialnię Poznania, to niepozorna dzielnica, która oferuje mieszkania w doskonałej lokalizacji. Komfort życia codziennego jest dla wielu osób priorytetem, z którego nie chcą rezygnować, dlatego wybór odpowiedniego miejsca zamieszkania ma naprawdę duże znaczenie. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę i przekonaj się, dlaczego warto szukać mieszkania na Piątkowie

Mieszkania na Piątkowie

O tym, dlaczego nie musisz mieszkać w centrum

Nie będziemy Cię przekonywać, że mieszkanie w centrum jest złym wyborem, bo tak nie jest. Liczne restauracje, ulubione kawiarnie w pobliżu i przekonanie, że wszędzie jest blisko zachęcają do życia w mieście. Warto się jednak zastanowić, czy jest to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Owszem, śródmieście to piękne, stare kamienice, które mają niepowtarzalny klimat, ale… Ale za to trzeba zapłacić odpowiednią cenę. Wysokie rachunki za ogrzewanie potrafią przyprawić o zawrót głowy. Prawda jest też taka, że poznańskie centrum nie do końca sprzyja mieszkańcom. Dlaczego?

 • Teoretycznie duża ilość miejsc postojowych, nie przekłada się na łatwy dostęp do nich. Czy naprawdę chcesz codziennie po pracy tracić 15-20 minut na poszukiwanie wolnego parkingu? 
 • Mieszkanie w centrum, szczególnie w okresie wiosenno-letnim wiążę się z hałasem. Ogródki, choć są doskonałym miejscem do wspólnego spędzania czasu, mogą irytować, kiedy próbujesz zasnąć lub uśpić malucha. 
 • To także problem z ograniczonym dostępem do terenów zielonych. Zwrócisz uwagę na to, że w ścisłym centrum położona jest rzeka Warta. Nie da się ukryć, ale w ciepłych miesiącach to nie jest miejsce do spokojnego wypoczynku - tłumy ludzi zachęcają raczej do poszukiwania innych pomysłów. 
 • Co prawda problem smogu dotyczy nie tylko śródmieścia, ale z pewnością stara zabudowa i ogromna liczba samochodów w centrum dodatkowo obniżają jakość powietrza. 

Warto zatem rozważyć poszukiwanie mieszkania w dzielnicy, która oferuje większy spokój i nie zmusza nas do rezygnowania z przyjemności życia w centrum. Na przykład na Piątkowie? 

Piątkowo - lokalizacja (prawie) idealna

Poznań jako miasto ma tę podstawową zaletę, że jest kompaktowy - wszędzie jest stosunkowo blisko, dzięki czemu jest bardziej przyjazny mieszkańcom niż Warszawa czy Wrocław. Dlaczego zatem warto szukać mieszkania akurat na Piątkowie?

Poznański Szybki Tramwaj

Czyli tak zwana PESTKA. To trasa tramwajowa, która przypomina naziemne metro. Dzięki temu można się dostać do centrum w kilkanaście minut, bez konieczności stania w korkach. Dzielnica jest świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta, a punktualność tramwajów doceniają chyba wszyscy mieszkańcy Poznania. Zakup mieszkania na Piątkowie to dostęp do naprawdę sprawnej komunikacji miejskiej

Rezerwaty przyrody

Mieszkanie na Piątkowie doceni każdy, kto lubi kontakt z naturą. Oczywiście to nie jest tak, że wychodzisz z domu i przed budynkiem znajdujesz park narodowy. Ale już szybka wycieczka rowerowa pozwala na odwiedzenie dwóch okolicznych rezerwatów przyrody: Meteoryt Morasko i Żurawiniec. W stosunkowo krótkim czasie dotrzesz również nad popularne wśród Poznaniaków jeziora: Rusałkę lub jezioro Strzeszyńskie (nazywane Strzeszynkiem).

Rozbudowana infrastruktura

W sąsiedztwie każdego mieszkania na Piątkowie bez problemu znajdziesz ulubiony sklep, siłownię czy przychodnię lekarską. Na północy Poznania od wielu lat funkcjonują dwa popularne centra handlowe: Plaza i Pestka. Mieszkańcy cenią je za przyjazną atmosferę i stosunkowo nieduże rozmiary. Tam też pójdziesz do kina czy restauracji. Wolisz bardziej kameralną gastronomię? Piątkowo rozwija się także kulinarnie - możesz odwiedzić wegańskie bistro czy zjeść prawdziwą włoską pizzę w domu. 

Zabudowa

Pierwszy blok mieszkalny w tej części miasta przekazano do użytku w 1977 roku. Budowane w tamtych latach osiedla były projektowane z myślą o mieszkańcach, dlatego mieszkania na Piątkowie to nadal stosunkowo dużo wolnej przestrzeni.

ST_ART Piątkowo - prawdziwie miejska inwestycja

Jednak północna dzielnica Poznania to nie tylko blokowiska. ST_ART Piątkowo jest wyjątkową inwestycją deweloperską. W myśl sztuki dobrego budownictwa zaprojektowano nowoczesny budynek z mieszkaniami o wysokim standardzie. W pewnym sensie jest to nowy rozdział dla ustatkowanej już dzielnicy. Miejski charakter projektu podkreślają prace młodego artysty w częściach wspólnych budynku - Noriaki wywodzi się ze szkoły polskiego street artu. Nowe mieszkania ST_ART Piątkowo oferują przyszłym lokatorom:

 • wysokie okna zapewniające duża ilość światła dziennego,
 • funkcjonalny układ pomieszczeń,
 • bezpieczne drzwi antywłamaniowe,
 • dobrą akustykę w każdym z lokali,
 • przestronne loggie wykończone płytką i balkony z widokiem na Poznań,
 • wysokie sufity,
 • parkingi: podziemny i naziemny, a także rowerowy,
 • wysoki standard wykończenia oraz możliwość zakupu mieszkania pod klucz.

Nickel Development to deweloper na Piątkowie, który tworzy rozwiązania z myślą o osobach ceniących komfort i miejski styl życia.