Wyślij zapytanie

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Gastro na Piątkowie - sprawdzamy co warto odwiedzić!

Jeszcze kilka lat temu na gastronomicznej mapie Poznania warte odwiedzenia punkty znajdowały się wyłącznie w centrum. Z roku na roku przybywa ich jednak także poza nim. Miasto ewoluuje i dziś dzielnice oddalone od Starego Miasta nie pełnią już tylko funkcji sypialni. Mieszkańcy bez problemu znajdują w najbliższej okolicy wszystko to, czego potrzebują - kina, siłownie i rozwiniętą ofertę gastronomiczną. Powstają nowe osiedla, a dzielnice są bardziej samowystarczalne - tak jak Piątkowo

Smaczna kuchnia na Piątkowie - restauracje

Czy na Piątkowie można dobrze zjeść?

Piątkowo to dość młoda, ale i duża dzielnica Poznania. Umowne granice wytyczają ulice: Lechicka, Obornicka i Umultowska, a także tory kolejowe wzdłuż ul. Stróżyńskiego. Na tym całkiem sporym obszarze od lat 70 XX wieku powstawały wielkopłytowe osiedla obejmujące również infrastrukturę - drogi, trasę PST, a także szkoły czy punkty medyczne. Jedyne czego brakowało, to oferty gastronomicznej.

Problem ten nie dotyczył tylko Piątkowa - jeszcze do niedawna mieszkańcy wielu dzielnic, chcąc wybrać się do restauracji, obierali kierunek “centrum”. Obecnie życie kulturalne i rozrywkowe mieszkańców nie jest już tak skupione na jednym obszarze. Ten trend przenoszenia życia z serca Poznania do innych dzielnic utrzymuje się - widać to m.in. po rosnącej liczbie wartych polecenia lokali już nie tylko w centrum, czy na kojarzących się z bogata ofertą gastronomiczną Jeżycach czy Wildzie, ale i po północnej stronie miasta. Na Piątkowie nie brakuje miejsc, w których można zjeść obiad czy pójść na kawę, a także zorganizować przyjęcie. Wśród propozycji znajdują się: 

 • restauracje oferujące tanie i smaczne obiady domowe, a także dania kuchni polskiej;
 • kebaby i fast foody;
 • restauracje serwujące dania wegetariańskie i wegańskie;
 • restauracje sushi;
 • pizzerie i restauracje oferujące dania kuchni włoskiej;
 • restauracje serwujące dania kuchni chińskiej;
 • restauracje proponujące dania kuchni indonezyjskiej;
 • kawiarnie.

Gdzie na obiad na Piątkowie?

Zastanawiasz się, czy na Piątkowie można zjeść dobry obiad? Pewnie, że tak! Wśród propozycji lokali gastronomicznych znajdują się propozycje dla fanów różnych smaków - tradycyjna kuchnia polska, popularne włoskie klimaty, a może coś egzotycznego? Jest w czym wybierać! Niektóre z tych punktów oferują także możliwość zamówienia dań na wynos i z dostawą do domu, również za pomocą popularnych serwisów.

Poniżej prezentujemy wybrane propozycje na Piątkowie i w okolicy:

pizza i kuchnia włoskaKuchnia polska i włoska na piątkowie

 • Pizzeria Raptorius Piątkowo - Osiedle Stefana Batorego 82, 60-687 Poznań
 • Nonna Fela - Italian Bistro - osiedle Jana III Sobieskiego 3, 60-688 Poznań
 • PIZZA EXPRESS Poznań Północ - Stróżyńskiego 29, 60-688 Poznań
 • Mamma mia - osiedle Jana III Sobieskiego 2, 60-688 Poznań
 • Pizza w Dechę - osiedle Jana III Sobieskiego 1, 60-688 Poznań
 • Suszone na wynos. Take away pizza - Osiedle Stefana Batorego 57/lok. 4, 60-687 Poznań

kuchnia polska, europejska  i obiady domowe

 • Mc Tosiek - Osiedle Jana III Sobieskiego 117, 60-688 Poznań
 • Cuda - Garnki - osiedle Jana III Sobieskiego 116, 60-101 Poznań
 • Restauracja Lechicka - Lechicka 101, 61-619 Poznań
 • Lubczyk - Osiedle Bolesława Chrobrego 110, 60-684 Poznań
 • Na górce - Osiedle Bolesława Śmiałego 1, 60-682 Poznań
 • Restauracja Olimp - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)

burgery i fast foodBurgery i Food Trucki - Poznań Piątkowo

 • ChiChi 4U - Batorego - Osiedle Stefana Batorego 79, 60-687 Poznań
 • Pastwisko - Piątkowo - Jaroczyńskiego 22, 60-692 Poznań
 • Bobby Burger - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)
 • Gołe Baby Aleje Solidarności - Aleje Solidarności 51, 61-696 Poznań

kuchnia wegetariańska i wegańska

 • Szczaw i Mirabelki - Jaroczyńskiego 22a, 60-692 Poznań

inne

 • Para Bar Piątkowo - Osiedle Bolesława Śmiałego 3, 60-682 Poznań
 • Warung Sumatra -  Osiedle Bolesława Chrobrego 10, 60-681 Poznań
 • Salad Story - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)
 • Asia Hung - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)

Cukiernie i Piekarnie na Piątkowie

Gdzie wybrać się na kawę na Piątkowie?

W przypadku kawiarni, na Piątkowie wybór jest mniejszy, niż w przypadku restauracji. Patrząc jednak na rozwój strefy gastro, prognozy są optymistyczne! Amatorzy dobrej kawy i słodkości, odwiedzić mogą jeden z poniższych punktów:

 • Caffe & Crema - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)
 • Carte d’Or - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)
 • So!Coffee - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)
 • Starbucks - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)
 • Cukiernia Kandulski - Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (CH Plaza)

Gastro na Piątkowie okiem eksperta

 

 

Zapytaliśmy ekspertów i miłośników branży kulinarnej z Poznania o ich ulubione lokale. Udało nam się zdobyć kilka interesujących opinii o miejscach, które koniecznie trzeba odwiedzić na Piątkowie. Wśród nich znalazły się propozycje mniej i bardziej znane. Sprawdźcie sami!

Restauracja Lechicka - polska kuchnia na Piątkowie

Restauracja Lechicka - Poznań

Restauracja Lechicka jest częścią hotelu o takiej samej nazwie. Jak wiemy, hotelowe lokale raczej rzadko bywają celem kulinarnych wycieczek, o ile nie wykupiliśmy noclegu w tym samym miejscu. Mam wrażenie, że Lechicka ma potencjał na przełamanie tego schematu. Poska kuchnia i optymistyczny, pełen zieleni wystrój, sprawiają, że miejsce nie buduje dystansu przed gośćmi z zewnątrz. Wpływają na to również akcje jak "Obiad dla Seniora" czy "Domowy Weekend", które mają na celu nakłonić okolicznych mieszkańców do odwiedzin. Restauracja jest więc aktywną cząstką lokalnej społeczności.

Wystrój restauracji Lechicka - Piątkowo Przykładowe danie - Restauracja Lechicka na Piątkowie #1 Przykładowe danie - Restauracja Lechicka na Piątkowie #2 Przykładowe danie - Restauracja Lechicka na Piątkowie #3

Przykładowe danie - Restauracja Lechicka na Piątkowie #4

Facebook: Restauracja Lechicka

Warung Sumatra - egzotyczna kuchnia indonezyjska

Działająca od pięciu lat restauracja Warung Sumatra specjalizuje się w daniach kuchni indonezyjskiej. Pamiętam, jak chwilę po otwarciu, wieść o tym egzotycznym adresie odbiła się szerokim echem po całym mieście i w efekcie przed wejściem ustawiały się kolejki. To najlepszy dowód na to, że poznaniacy są ciekawi nowych smaków i wracają chętnie do tych, które poznali przykładowo wcześniej na wakacjach.

Facebook: Warung Sumatra

Szczaw i Mirabelki - wegetariańska propozycja, której nie można pominąć

Dobrze znanym miejscem nie tylko na Piątkowie, ale również w całym Poznaniu jest Szczaw i Mirabelki. Osobiście jest to mój kulinarny faworyt w okolicy i już pomału planuję tu swój powrót. Co mnie najbardziej w nim urzekło? Domowe i bezpretensjonalne podejście do kuchni wegetariańskiej. Wielu osobom kuchnia roślinna wciąż nie kojarzy się dobrze. Najczęstsze zarzuty z jakimi się spotykam to kopiowanie mięsnych dań i produktów ("schabowy sojowy") i oderwanie od rzeczywistości. W restauracji Szczaw i Mirabelki człowiek przypomina sobie, że kuchnia polska od dawna była w dużej części jarska i nie potrzeba skomplikowanych połączeń produktów, by wyczarować prosty, bezmięsny obiad. Oprócz szarych klusek czy pyz na kilka sposobów, w menu obecne są również kulinarne ciekawostki takie jak burger z owocu chlebowca. Dzięki takiemu podejściu na obiedzie spotykałem tu często kilkupokoleniowe rodziny. Kuchnia łagodzi obyczaje jak mało co!

Restauracja Szczaw i Mirabelka - danie #1 Restauracja Szczaw i Mirabelka - danie #2 Restauracja Szczaw i Mirabelka - danie #3 Restauracja Szczaw i Mirabelka - danie #4

Restauracja Szczaw i Mirabelka - danie #5

Facebook: Szczaw i Mirabelki

Cukiernia Jagódka - wspomnienie dzieciństwa

Nie sposób zapomnieć o działającej od wielu, wielu lat kultowej Cukierni Jagódka. Za dzieciaka przychodziłem tu po szkole na jagodzianki. Miejsce działa do dziś i kolejne pokolenia poznają smak tych słodkich wypieków.

  

Facebook: Cukiernia Jagódka

Podsumowanie

Piątkowo to dzielnica, w której pojawia się coraz więcej miejsc wartych odwiedzenia. Bez trudu znaleźć można fajne miejsce na lunch, obiad czy kolację, nie tylko w popularnych galeriach handlowych - Pestce i Plazie, ale i w innych zakątkach Piątkowa. A gdyby ktoś chciał wypić jednak kawę na płycie Starego Rynku, to zrobi to w kilka minut, bo linia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju zapewnia bezpośrednie i szybkie połączenie z centrum. Piątkowo jest bez wątpienia dzielnicą, która się rozwija. Jesteśmy pewni, że w kolejnych latach, liczba wartych polecenia miejsc będzie rosnąć. Między innymi dlatego realizujemy tam naszą najnowszą inwestycję. Nowe mieszkania na Piątkowie będą dostępne juz za kilka miesięcy w inwestycji ST_ART Piątkowo.