Kupno Mieszkania Krok Po Kroku Za Gotówkę - ST_ART Piątkowo
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Kupno mieszkania za gotówkę - krok po kroku

Zdecyduj się na kupno mieszkania za gotówkę, jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem i zależy Ci na szybszym przebiegu transakcji. Kiedy wybierasz zakup mieszkania od dewelopera za gotówkę, masz mniej formalności do wypełnienia. Nie musisz starać się o kredyt i czekać na decyzję z banku, ale możesz od razu podpisać umowę deweloperską. Jak wygląda kupno mieszkania za gotówkę krok po kroku? Odpowiadamy!

 

 

 

 

Od tego zacznij kupno mieszkania za gotówkę

 

Wszystko zaczyna się od znalezienia wymarzonego lokalu. Sprawdź np. mieszkania 3 pokojowe w Poznaniu lub w innym dużym mieście i wybierz swój przyszły azyl. Mieszkanie w dużym mieście daje łatwy dostęp do punktów handlowych, edukacyjnych, rozrywkowych, sportowych i artystycznych. Jednocześnie miasto jest zorganizowane tak, aby osoby ceniące kontakt z naturą i spokój, również mogły to odnaleźć. Kupno nieruchomości za gotówkę w Poznaniu ma też tę zaletę, że jeśli planujesz wynajem, z pewnością szybko znajdziesz lokatorów. Do dużych miast licznie przybywają studenci, osoby pracujące, pary i małżeństwa z dziećmi, które szukają mieszkania do wynajęcia. Warto skontaktować się z deweloperem, aby poznać oferty mieszkań i podjąć decyzję.

 

Sprawdź: Mieszkania 4 pokojowe Poznań

 

 

Przejdź do podpisania umowy!

 

Idealne 4 kąty wybrane? Masz w sobie gotowość na zakup mieszkania za gotówkę? Przejdź do podpisania umowy z deweloperem. Na początku jest to umowa rezerwacyjna wymagająca wpłacenia zadatku lub zaliczki. W kolejnym kroku trzeba ustalić termin podpisania umowy z deweloperem w obecności notariusza. Tutaj konieczne jest zwrócenie uwagi na wszystkie zapisy umowy. Zapoznaj się z kluczowymi informacjami, takimi jak np. standard inwestycji, termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie, data odbioru mieszkania czy podpisania umowy przenoszących własność na Ciebie. 

 

Kup mieszkanie za gotówkę, czyli czas na płatność

 

To, ile trwa kupno mieszkania za gotówkę, zależy od różnych czynników, jednak możesz mieć pewność, że przebiega szybciej niż w przypadku starania się o kredyt. Wszystkie formalności związane z kredytem odchodzą, a po podpisaniu umowy, możesz zrobić przelew. Warto wiedzieć, że zakup mieszkania za gotówkę nie jest tożsamy z przyniesieniem plików banknotów do biura dewelopera. W umowie z deweloperem znajdują się informacje o terminach częściowych lub całościowych płatności. Na podstawie wystawionych przez dewelopera faktur, trzeba zrealizować przelew – oczywiście w terminie.

 

Podpisz umowę notarialną

 

Co dalej? Czas na spotkanie u notariusza. Na miejscu będzie również pełnomocnik dewelopera. Podpisz umowę w formie aktu notarialnego, która wymaga też dodatkowych płatności. Taksa notarialna to koszt zależny od ceny mieszkania, który zaczyna się od 1000 zł. Wpis do księgi wieczystej kosztuje natomiast 200 złotych.

 

Kup mieszkanie od dewelopera za gotówkę

 

Jak widzisz, kupno mieszkania za gotówkę, nie jest długim i skomplikowanym procesem. Deweloper, z którym będziesz współpracować, poprowadzi Cię krok po kroku po całym procesie sprzedaży. Przeprowadź się do nowego miejsca bez zobowiązań finansowych na kolejne lata i korzystaj z uroków ulubionego miasta!