Oddzielna kuchnia czy aneks - zależy od Ciebie
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Oddzielna kuchnia czy aneks - zależy od Ciebie

Nie istnieje oczywista odpowiedź, które rozwiązanie jest lepsze - aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia. Choć mówi się, że kuchnia stanowi serce domu, nikt nigdy nie powiedział, gdzie to serce powinno się znajdować, dlatego trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest ważne dla mnie i mojej rodziny. Każde rozwiązanie posiada zalety i wady, które warto mieć na uwadze, podejmując ostateczną decyzję, dlatego w dzisiejszym artykule pomagamy uporać się z dylematem - aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia?

Oddzielna kuchnia czy aneks

Dlaczego aneks kuchenny?

Nowoczesne mieszkania na Piątkowie, najczęściej na jednej powierzchni łączą ze sobą kuchnię, jadalnię i salon, co umożliwia bycie bliżej siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Aneks kuchenny daje więcej wspólnej przestrzeni, co jest szczególnie istotne w przypadku małych mieszkań, ale przede wszystkim zmniejsza dystans między domownikami. Tworzy się miejsce, w którym razem spędza się czas, pije poranną kawę oraz przyjmuje się gości. Salon z aneksem kuchennym to przede wszystkim rozwiązanie funkcjonalne, dzięki któremu masz swobodny dostęp do... wszystkiego. Nie musisz biegać między pokojami z talerzem gorącej zupy, krzyczeć z drugiego pomieszczenia czy gotować w samotności.

Dlaczego oddzielna kuchnia?

Dylematu aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia ciąg dalszy, ponieważ osobne pomieszczenie do gotowania jest po prostu wygodniejsze. Większa przestrzeń, swobodne poruszanie się kilku osób jednocześnie czy po prostu sposób na złapanie oddechu od codzienności - tym wszystkim jest oddzielna kuchnia. Co jeszcze musisz wiedzieć? Osobna kuchnia to większe przyzwolenie na bałagan, o którym nie ma mowy w przypadku aneksu kuchennego. Nic się nie stanie, jeżeli naczynia poleżą w zlewie kilka godzin dłużej. Nikt nie zauważy góry garnków, które były potrzebne do przygotowania kolacji dla gości. Oczywiście nie chodzi o to, by traktować oddzielną kuchnię jako pomieszczenie do składowania brudnych naczyń, ale nie musisz sprzątać od razu.

Aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia - co wybrać? 

Aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie, po prostu odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań. 

  • Czy lubisz zapachy gotowania inne niż świeżo upieczone ciasto drożdżowe z górą kruszonki? Jeżeli nie, kuchnia z aneksem może być mało komfortowym wyborem. 
  • Czy lubisz gotować w spokoju, bez towarzystwa osób patrzących Ci na ręce? 
  • Czy traktujesz kuchnię jako centralny punkt życia rodzinnego? Wbrew pozorom, to właśnie salon z aneksem kuchennym daje taką możliwość. 
  • Czy regularne sprzątanie nie stanowi dla Ciebie problemu? 

Odpowiedzi na te i podobne pytania pomogą Ci zrozumieć, czego tak naprawdę oczekujesz od kuchni. Niezależnie od tego, co wybierzesz - aneks kuchenny czy oddzielną kuchnię - pamiętaj, że najważniejsza w tym wszystkim jest przyjemność z gotowania i wspólnego spędzania czasu. Szukaj też rozwiązań maksymalnie funkcjonalnych jak te, które oferuje dobry deweloper na Piątkowie. Dzięki temu zarówno aneks kuchenny, jak i oddzielna kuchnia będą stanowić serce domu.