Jak szybko znikają najgorętsze mieszkania w nowym budownictwie?
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Jak szybko znikają najgorętsze mieszkania w nowym budownictwie?

Choć rynek nieruchomości rozwija się dynamicznie, liczba lokali jest ograniczona – szczególnie tych najlepszych. Kiedy kupić mieszkanie, aby nie przepłacić, a jednocześnie w pełni cieszyć się z dokonanego wyboru? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, nie tylko licząc po cichu, że pandemia koronawirusa wpłynie na spadek cen nieruchomości, ale mając również nadzieję, że nadal będą dostępne najlepsze mieszkania na Piątkowie w Poznaniu. To właśnie dlatego podpowiadamy, kiedy kupić mieszkanie z korzyścią dla siebie.

Kiedy jest najlepszy czas na kupno nowego mieszkania?

Szybkość znikania mieszkań w nowym budownictwie dotyczy przede wszystkim nieruchomości o mniejszym metrażu, a więc kawalerek i lokali dwupokojowych. Tego rodzaju mieszkania są obiektem zainteresowania zarówno osób po raz pierwszy kupujących własny lokal, jak i osób inwestujących na rynku nieruchomości. Trudno jednoznacznie wskazać, kiedy warto kupić mieszkanie, ponieważ sytuacja związana z pandemią zmienia się dynamicznie. Eksperci są ostrożni w prognozach na przyszłość, jednak wiele wskazuje na to, że 2021 rok będzie dobrym momentem na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym. Do tej pory szybkość znikania mieszkań zależała od strategii obranej przez dewelopera, cen mieszkań, lokalizacji oraz standardu wykonania. W tej kwestii niewiele się zmieni, dlatego jeżeli planujesz zakup nieruchomości i masz określone wymagania, długie czekanie na spadek cen może się nie opłacić.

Jaki rodzaj mieszkań znika z oferty najszybciej?

Gdyby istniał ranking najlepszych mieszkań w nowym budownictwie, na dwóch pierwszych miejscach bez wątpienia znalazłyby się:

  • lokale dwupokojowe,
  • kawalerki.

Stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszą się również mieszkania trzypokojowe, które kupują osoby zakładające rodzinę – większa przestrzeń to komfort, za który wielu klientów jest gotowych zapłacić. Jako deweloper na Piątkowie z wieloletnim doświadczeniem w branży potwierdzamy, że szybkie znikanie najlepszych mieszkań jest związane z ich metrażem. To właśnie dlatego nie zawsze warto czekać na idealną ofertę. Może się bowiem okazać, że optymalne cenowo mieszkanie z dobrym metrażem było tym najlepszym, a liczenie na jeszcze tańszą okazję było błędem.

Podsumowanie

Osoby zastanawiające się, kiedy najlepiej kupić mieszkanie w nowym budownictwie, często liczą na spadek cen. Jeżeli jednak priorytetem jest dla Ciebie dobra lokalizacja, odpowiedni metraż, w tym funkcjonalny układ pomieszczeń, oraz standard wykonania (np. dostępność mieszkania pod klucz), to zbyt długie podejmowanie decyzji i oczekiwanie na obniżenie ceny nieruchomości może się okazać błędem.