Urządzanie sypialni w Twoim guście
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Urządzanie sypialni w Twoim guście

Doskonale wiesz, że przytulna sypialnia to gwarancja spokojnego snu, który zapewnia odpowiednią dawkę energii na kolejny dzień. Szukasz więc wskazówek, dzięki którym urządzisz sypialnię w Twoim guście, ale obawiasz się ostatecznego efektu wizualnego. Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, dzięki którym przytulna sypialnia stanie się rzeczywistością, bez konieczności zatrudniania całego zespołu projektantów wnętrz. 

Sypialnia

Od czego zacząć urządzanie przytulnej sypialni?

Może się wydawać, że urządzanie przytulnej sypialni należy rozpocząć od wyboru łóżka – intuicja jest całkiem zrozumiała, ale wcześniej warto podjąć kluczowe decyzje dotyczące kolorystyki i stylu. Część kolorów, między innymi zielony i niebieski, działa wyciszająco, co w połączeniu z neutralną bielą i szarościami, stworzy przyjazne wnętrza. Jeżeli w Twoim guście są mocne kolory takie jak czerwień, zastanów się, jak złagodzić ich pobudzający charakter – być może w zupełności wystarczy jeden mebel o intensywnej barwie. Drugą kwestią jest dobór stylu, czyli motywu przewodniego całej aranżacji przytulnej sypialni. Możliwości jest naprawdę wiele (styl skandynawski, industrialny, a może rustykalny?), a ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od Twojego gustu. Przytulna sypialnia w naturalnych kolorach to tylko jedna z inspiracji, jaką proponujemy. Co dalej? 

Łóżko, czyli centrum odpoczynku i relaksu 

Duża, czy mała – przytulna sypialnia powinna mieć łóżko z wygodnym materacem. Szukając idealnego rozwiązania, skup się na:

  • dopasowaniu rozmiaru łóżka do Twojego wzrostu, 
  • wyborze materaca o takim stopniu twardości, który zapewni komfort podczas snu,
  • funkcjonalności, czyli udogodnieniach takich jak szuflada lub pojemnik na pościel. 

Wrażenie przytulności uzyskasz, wybierając do mieszkania na Piątkowie łóżko tapicerowane z miękkim zagłówkiem. Zakup docenisz, czytając książkę lub oglądając wieczorem ulubiony film. 

Posłanie – drobny element, który zmienia wszystko

Nie zapomnij o wyposażeniu łóżka. Pościel powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, które są przyjemne w dotyku i oddychające. Podobnie podejdź do tematu posłania, czyli widocznych w ciągu dnia pledów i poduszek. Wysokogatunkowe tkaniny w odpowiedniej kolorystyce, stworzą spójną aranżację małej, przytulnej sypialni

Drewno w przytulnej sypialni? Naturalnie!

Nie istnieje chyba drugi materiał, który tworzyłby równie przytulny nastrój jak drewno. Niezwykle wytrzymałe, doskonale się prezentuje i jest przyjazne dla alergików, unikających kurzu jak ognia. Drewniane deski podłogowe każdą sypialnię zamienią w przytulną oazę spokoju.

Ściany pokryte nie tylko farbą

Przytulna sypialnia to różnorodność faktur i materiałów, dlatego warto jedną ze ścian pokryć czymś innym niż farba. Doskonale sprawdzi się wcześniej wspomniane drewno czy panele tapicerowane. Rozwiązaniem w stylu industrialnym będzie surowa cegła, z kolei osobom ceniącym elegancję przypadnie do gustu sztukateria. 

Dekoracja okna

Puste okna zapewnią co prawda dostęp do światła dziennego, ale w przytulnej sypialni znacznie lepiej sprawdzą się tradycyjne zasłony, rolety lub shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne. Szczególnie w przypadku wysokich okien, które proponuje deweloper na Piątkowie, świetnie wypadną piękne, wysokogatunkowe zasłony.

Odpowiednie oświetlenie zbuduje intymny nastrój 

Stonowane, ale miękkie oświetlenie pochodzące z kilku źródeł zapewni intymny nastrój w małej sypialni. Postaw na jedną lampę sufitową ze stylowym kloszem oraz oświetlenie punktowe – ścienne lampki nocne, których ustawienie można modyfikować, kinkiety i pachnące świece. Te ostatnie stworzą romantyczny nastrój, a kilka źródeł światła optycznie powiększy przestrzeń małej sypialni

Pamiętaj, że to Twoja sypialnia

Urządzając przytulną sypialnię, pamiętaj, że to pomieszczenie, które ma służyć przede wszystkim Tobie. Sugeruj się wskazówkami, wykorzystuj praktyczne porady, ale przede wszystkim szukaj rozwiązań dopasowanych do Twoich potrzeb. Dzięki temu stworzysz przestrzeń idealną.