Mieszkanie w wyższym standardzie? Coraz więcej chętnych! - ST_ART Piatkowo
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Jak znaleźć mieszkanie wielopokojowe w Poznaniu?

Świadomość konsumencka wzrasta nie tylko w kwestii artykułów spożywczych – mieszkanie o podwyższonym standardzie również staje się obiektem zainteresowania Polek i Polaków. Na znaczeniu zyskuje jakość wykończenia, trwałość materiałów budowlanych, udogodnienia przygotowane z myślą o przyszłych mieszkańcach oraz atrakcyjność lokalizacji. Co więcej, mieszkanie o podwyższonym standardzie jest w zasięgu możliwości dużo większej liczby osób niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego względu wyjaśniamy, co tak naprawdę oznacza wysoki standard mieszkania oraz jakie są wady i zalety tego rozwiązania. 

Standard nowych mieszkań

Brak jasno określonych wytycznych sprawia, że trudno jednoznacznie wskazać, co oznacza wysoki standard mieszkania – czym innym będzie mieszkanie z wyższej półki zakupione na rynku wtórnym, czym innym natomiast są mieszkania pod klucz oferowane przez deweloperów. Pierwotny rynek nieruchomości wyróżnia bowiem trzy standardy wykończenia:

 • stan surowy oznaczający konieczność samodzielnego przeprowadzenia prac remontowych i wykończeniowych,
 • stan deweloperski oznaczający mieszkanie przygotowane do prac wykończeniowych,
 • stan pod klucz oznaczający różny standard wykończenia w zależności od oferty dewelopera.

Kupując mieszkanie o podwyższonym standardzie, możesz się spodziewać wysokiej jakości wykończenia oraz energooszczędnych rozwiązań. Na zwiększony komfort mieszkania wpływają również:

 • stolarka okienna i drzwiowa o podwyższonych parametrach, gwarantujących skuteczną izolację akustyczną i termiczną,
 • wysokie sufity i okna,
 • przestronne loggie i balkony,
 • wysoka jakość wykończenia części wspólnych, w tym klatek schodowych i korytarzy,
 • rozwiązania zapewniające maksymalne bezpieczeństwo mieszkańców, np. drzwi antywłamaniowe,
 • sztuka oddająca charakter inwestycji w częściach wspólnych,
 • dodatkowe elementy, np. żywe drzewo będące częścią elewacji budynku, który oddaje do użytku deweloper na Piątkowie.

Ile kosztuje mieszkanie o podwyższonym standardzie?

Rynek nieruchomości premium w Polsce wciąż jest niewielki – wyższy standard mieszkania wiąże się bowiem z odpowiednio większymi kosztami inwestycji. Mimo tego liczba sprzedawanych apartamentów stale rośnie, co wiąże się między innymi ze wzrostem zamożności Polek i Polaków. Ceny mieszkań wykończonych w wysokim standardzie różnią się w zależności od miasta oraz specyfiki lokalnego rynku nieruchomości – zwykle jednak zaczynają się od około 8 000 zł za metr kwadratowy. Popyt, a tym samym ceny lokali, kształtują również liczba inwestycji deweloperskich w segmencie premium oraz ceny gruntów w lokalizacjach uznawanych za atrakcyjne. 

Zakup mieszkania z wyższej półki – wady i zalety

Mieszkanie w wyższym standardzie to oczywiste korzyści takie jak wygoda i nowoczesne rozwiązania, generujące niższe koszty utrzymania nieruchomości. Niezmiennie największą przeszkodą jest cena, ale należy pamiętać, że są to przede wszystkim mieszkania dla zamożnych i osób stawiających na pierwszym miejscu komfort. Oznacza to również, że nieco trudniej je sprzedać lub wynająć – wyjątkiem jest najem krótkoterminowy, ponieważ turyści dużo chętniej wynajmują apartamenty niż zwykłe mieszkania. Chętnych przyciągają jednak takie udogodnienia jak:

 • ciekawe zagospodarowanie części wspólnych oraz terenów zielonych,
 • nowoczesne wykończenie elewacji,
 • lokalizacja dobrze skomunikowana z centrum miasta tak jak w przypadku mieszkania na Piątkowie
 • możliwość zakupu mieszkania w wyższym standardzie, wykończonego pod klucz,
 • funkcjonalny rozkład mieszkania.

Wysoki standard wykończenia mieszkań to gwarancja maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa na co dzień oraz świadomość bycia częścią prestiżowej inwestycji. Mieszkania z wyższej półki zapewniają również większą prywatność niż standardowe nieruchomości, co jest rozwiązaniem idealnym dla osób ceniących spokój.

Podsumowanie

Bez wątpienia mieszkania o podwyższonym standardzie coraz częściej budzą zainteresowanie nie tylko inwestorów, ale przede wszystkim klientów indywidualnych, którym zależy na komforcie. Wartość rynkowa apartamentów jest dużo większa niż w przypadku standardowych lokali, dlatego możesz liczyć na szereg udogodnień realnie podnoszących jakość Twojego życia. Warto jednak dokładnie sprawdzić oferty deweloperów – dzięki temu unikniesz rozczarowania mieszkaniem w wyższym standardzie, które z jakiegoś powodu nie będzie spełniało Twoich oczekiwań. Inwestycja ST_ART Piątkowo w Poznaniu jest idealnym przykładem projektu dopracowanego pod każdym względem, ponieważ doskonale rozumiemy, co oznacza wysoki standard mieszkania. Sprawdź nowe lokale na sprzedaż!