Program pierwsze mieszkanie
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Program pierwsze mieszkanie

Wprowadzany w roku 2023 program pierwsze mieszkanie dla młodych to okazja do zyskania własnej nieruchomości przez osoby, które nie ukończyły 45 roku życia oraz nigdy nie posiadały żadnego mieszkania ani domu. Sprawdź, jakie dokładnie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie w formie bezpiecznego kredytu 2%. Nasza inwestycja ST_ART Piątkowo to idealne rozwiązanie dla młodych, którzy cenią sobie łatwy dojazd do centrum Poznania, a jednocześnie chcą mieszkań w spokojnej i zielonej okolicy. 

Zasady działania programu rządowego dotyczącego kredytu na pierwsze mieszkanie dla młodych w 2023 roku

Nowy program rządowy, który wejdzie w życie od 1 lipca 2023 roku, będzie obejmował zagwarantowanie bezpiecznego oprocentowania kredytu równego 2%. Przez 10 lat różnica między stałą stopą oprocentowania a tą równą 2% będzie dopłacana z budżetu państwowego.

Z programu na pierwsze mieszkanie będzie mógł skorzystać każdy, kto nie skończył 45 roku życia oraz nigdy nie posiadał na własność żadnej nieruchomości. W przypadku osób, które żyją w pojedynkę, będzie można uzyskać bezpieczny kredyt 2% o maksymalnej wysokości 500 tys. zł. Dla par lub małżeństw będzie przeznaczony budżet równy 600 tys. zł.

Mieszkania deweloperskie przeznaczone na program rządowy dla młodych w 2023 roku 

Pierwsze mieszkanie zakupione przez młodych w 2023 na kredyt może pochodzić zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nie ma znaczenia także metraż ani piętro. Niemniej jednak zazwyczaj młodzi cenią sobie nowoczesne rozwiązania, dlatego jako deweloper, który inwestuje w kameralne osiedla, oferujemy mieszkania w dzielnicy Poznania Piątkowo. Bardzo dobrze skomunikowana lokalizacja sprzyja szybkiemu dostaniu się do centrum miasta. Duża oferta sklepów i restauracji przyciąga młodych ludzi. 

Zakup pierwszego mieszkania może wiązać się ze stresem, dlatego, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania, udzielamy fachowej pomocy i doradztwa. Zachęcamy także do rezerwacji lokali. 

 

 

Z racji tego, że program mieszkaniowy pierwsze mieszkanie kierowane jest do osób, które nie ukończyły jeszcze 45 roku życia, skorzystają z niego ci, którzy aktywnie biorą udział w życiu społecznym, pracują i się uczą. Przy zakupie nieruchomości na bezpieczny kredyt 2% nie obowiązuje żaden limit, jeśli chodzi o cenę za 1 m2. Dlatego, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o lokalizację czy standard wykończenia. 

Inwestycja ST_ART Piątkowo to między innymi zakup mieszkania wykończonego pod klucz. Projekt uzgadniany jest wspólnie z przyszłymi mieszkańcami. Używane materiały podczas remontu cechują się wysoką jakością. W cenę wykończenia wchodzą także elementy wyposażenia takie jak baterie łazienkowe, armatura sanitarna, drzwi, płytki, parapety oraz panele. 

Mieszkania Piątkowo to lokale o różnej ilości pokoi. W zależności od metrażu proponujemy 3 pokojowe inwestycje, które idealnie wpasują się w dedykowany budżet z programu rządowego na pierwsze mieszkanie dla młodych.