Wiarygodność – kluczowy czynnik wyboru dewelopera
Zapytaj o lokal usługowy

Jest
w mieszkaniu

Wyboru
lokalizacji

Dobrego
budownictwa

Wiarygodność – kluczowy czynnik wyboru dewelopera

Zakup mieszkania na Piątkowie w Poznaniu lub w jakimkolwiek innym mieście w Polsce wymaga wnikliwej weryfikacji inwestora. Wiarygodny deweloper stanowi gwarancję bezpiecznej transakcji – kupno nieruchomości wiąże się z dużym nakładem finansowym, dlatego masz prawo (a nawet obowiązek) sprawdzić firmę, która odpowiada za inwestycję. Dokładna analiza pozwoli Ci uniknąć stresujących sytuacji takich jak niewypłacalność inwestora, oddalający się termin przekazania mieszkania do użytku czy problematyczne wady budowlane. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak sprawdzić wiarygodność dewelopera.

Oddzielna kuchnia czy aneks

Wiarygodny deweloper to deweloper doświadczony

Podobnie jak w każdej innej branży podstawą wiarygodności firmy jest jej doświadczenie – nieprzerwana obecność na rynku nieruchomości świadczy o rentowności dewelopera oraz umiejętności zarządzania projektami. Wiarygodny deweloper posiada transparentną historię działalności, a więc łatwo dostępną dla klientów i pełną niezbędnych informacji na temat zrealizowanych i aktualnych inwestycji. Sprawdź:

 • jaki jest status prawny dewelopera,
 • kto ma udziały w firmie,
 • czy spółka jest notowana na giełdzie – jeżeli tak, dużo łatwiej uzyskasz dostęp do dotychczasowych sprawozdań finansowych,
 • czy poprzednie inwestycje były realizowane w terminie,
 • jakie opinie na temat wiarygodności dewelopera pojawiają się w internecie. 

Nie musisz już więcej zastanawiać się, jak sprawdzić wiarygodność dewelopera – wystarczy, że odpowiesz sobie na każde z tych pytań i dotrzesz do informacji na temat dotychczasowej działalności firmy. 

Jak przebiegały poprzednie inwestycje dewelopera?

Wybór mieszkania od dewelopera wymaga nie tylko weryfikacji nieruchomości na sprzedaż, ale również poprzednio realizowanych inwestycji. Im bogatsze doświadczenie firmy w tym zakresie, tym większa szansa, że masz do czynienia ze sprawdzonym deweloperem – różnorodność i liczba realizowanych projektów jest dowodem na efektywność inwestora. Jeżeli na którymkolwiek z etapów poprzednich inwestycji miały miejsce kontrowersje, informacje na ten temat bez problemu znajdziesz w artykułach, na forach internetowych oraz portalach gromadzących opinie na temat poszczególnych firm. Porównaj również wizualizacje dotychczasowych inwestycji z postawionymi już budynkami. 

Gdzie sprawdzić wiarygodność dewelopera? Polecamy szybką analizę w mediach społecznościowych, na Google, blogach oraz komentarzy publikowanych przez pracowników firmy. Jednak najskuteczniejszym sposobem jest sprawdzenie Krajowego Rejestru Długów, bazy Polskiego Związku Firm Deweloperskich, księgi wieczystej nieruchomości oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Nagrody i wyróżnienia, czyli co mówią o deweloperze eksperci

Wybór dewelopera warto uzależnić od przyznanych firmie wyróżnień, nagród i certyfikatów – uznanie specjalistów mających doświadczenie w branży stanowi potwierdzenie wiarygodności inwestora. Szczególną uwagę zwróć na renomowane i prestiżowe konkursy, świadczące o jakości ocenianych projektów. Równie ważna jest obecność sprawdzonego dewelopera w Polskim Związku Firm Deweloperskich, a tym samym przestrzeganie Kodeksu Dobrych Praktyk, regulującego prawa i obowiązki wobec osób kupujących nieruchomości.

Inne czynniki wpływające na wybór dewelopera

Zastanawiasz się, czym jeszcze się kierować, wybierając dewelopera? Dobra firma zagwarantuje profesjonalne wsparcie w kwestiach finansowych – i tak na przykład deweloper na Piątkowie zapewnia doradztwo finansowe, dzięki któremu proces ubiegania się o kredyt przebiega dużo sprawniej. Wiarygodny deweloper ma świadomość, że tego rodzaju udogodnienia są dla klientów ważne i stanowią dowód, że firma traktuje ich poważnie. 

Decyzja o wyborze dewelopera powinna uwzględniać również takie kwestie jak:

 • czas wykonania inwestycji,
 • zawartość umowy deweloperskiej,
 • warunki odstąpienia od umowy,
 • przewidywany termin odbioru lokalu,
 • konsekwencje niedotrzymania ustalonego terminu przekazania nieruchomości,
 • standard wykończenia, w tym możliwość zakupu mieszkania pod klucz.

Czynników wpływających na wybór dewelopera jest oczywiście znacznie więcej, ale tym, na co zwraca uwagę większość klientów, jest wywiązywanie się z terminów i ustalonych wspólnie zobowiązań. 

Podsumowanie

Decyzja o wyborze dewelopera powinna być przemyślana – aby transakcja przebiegła pomyślnie, konieczny jest wiarygodny deweloper, na którego możesz liczyć na każdym etapie kupna mieszkania. Prawidłowej oceny dokonasz, korzystając wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji takich jak Krajowy Rejestr Długów czy księga wieczysta nieruchomości. Warto jednak uwzględnić opinie innych osób, w tym dotychczasowych klientów czy pracowników firmy – sprawdzony deweloper cieszy się zaufaniem także wśród swojego personelu. Dzięki nam wiesz już, jak sprawdzić wiarygodność dewelopera. Nie pozostaje więc nic innego jak znaleźć wymarzone mieszkanie w Poznaniu, dlatego sprawdź wyjątkową inwestycję ST_ART Piątkowo.